inn up 01
מרכז תעסוקה גולן

הכוונה מקצועית וייעוץ תעסוקתי

מכוני מיון וייעוץ תעסוקתי

מתלבטים לגבי המשך הדרך? מתקשים להחליט מה ללמוד? מתלבטים לגבי הכישורים והיכולות? היום הכוונה בעזרת מכוני מיון היא דבר נפוץ ומקובל. קיימים מספר מסלולי ייעוץ במכוני מיון מוכרים ומובילים בתחומם.  

יעוץ קריירה :

תהליכי היעוץ התעסוקתי מותאמים לצרכי האדם, מאפייניו וליכולותיו במסגרת פרטנית וקבוצתית. בתהליכים אלו אנו משלבים כלים אבחוניים חווייתיים, פסיכולוגיים ואוביקטיביים (מבחנים פסיכומטריים) עם שיחות קבוצתיות ואישיות בהם אנו מעבדים את הנושאים השונים וסוללים את הדרך בעולם התעסוקתי.

בתהליכים אלו אנו עוזרים לאדם להכיר, לפתח ולשכלל את יכולותיו השונות, תוך הארת נקודות העוצמה שלו, פיתוח מיומנויות התמודדות רלבנטיות כמו: מיומנות בין אישית, הצגה עצמית, התארגנות מול עשייה רב גוונית, דרכי חיפוש עבודה וכו'. בחינת פחדים, ציפיות, אמונות ומכשולים שונים הבולמים את העשייה והתמודדותם עמם. בתהליכים אלו אנו מאפשרים לאדם להתקדם לעבר השגת יעדיו מתוך חוזקה ואמונה אישית בדרך ושליטה בה. אנו מאמינים כי המפגש בין העולם הפנימי לבין חיזוק היכולות הפרקטיות הנו המפתח להתקדמות לקראת מימוש והצלחה בעולם התעסוקתי.

הצוות המקצועי הוא בעל ניסיון רב בתחומי הייעוץ, הנחיית קבוצות, אבחון וטיפול מהיבטים תעסוקתיים, קליניים, שיקומיים וחינוכיים. הצוות עובר הדרכות קבוצתיות ואישיות בנושאים שונים כמו: כלים אבחוניים, שכלול מיומנויות יעוץ, טיפול והנחייה, תפיסה המקצועית, מידע על עולם התעסוקתי והשינויים בו וכו'.

 אנו עורכים תהליכי יעוץ למגוון רחב של אוכלוסיות, ממגזרים ומגילאים שונים: צעירים לקראת שחרור וצעירים בסיכון, בנקודות שינוי במהלך הקריירה, ממחלקות שיקום בביטוח לאומי, שירותי הרווחה ומשרד הביטחון, עמותות ומלכ"רים שונים, חברי קיבוצים, פורשי צה"ל, מפוטרים ממפעלי תעשיה, מארגונים פיננסיים, חברות היי – טק וכו'.

 אנו מציעים תהליך יעוץ תעסוקתי שמטרתו להציב בפני האדם מטרות תעסוקתיות התואמות את כישוריו, שאיפותיו ואת מאפייני אישיותו.

התהליך כולל:

 תהליכי ייעוץ ואבחון לימודי תעסוקתי

תהליך ייעוץ ואבחון לימודי עוזר לאדם לגבש את החלטתו לגבי המשך דרכו בעולם התעסוקתי לימודי. הוא עוסק בשאלות העולות במהלך תהליך קבלת ההחלטה, באופן ממוקד ומקצועי. כמו: האם אני יכול להצליח בלימודים גבוהים? באילו תחומים? באלו קשיים אני עשוי להתקל? מה אני אעשה בסיום הלימודים? וכו'. בתהליך האבחון והייעוץ הלימודי תעסוקתי האדם לומד על כישוריו, יכולותיו, נטיותיו התעסוקתיות, דרכי התמודדותו ומאפייני אישיות נוספים.

תהליך הייעוץ מבוסס על אבחון (באופן אישי או קבוצתי) מקיף ומעמיק של האדם על מאפייני עולמו הפנימי והחיצוני. מלבד זאת, אנו מקיימים סדנאות הכנה לכניסה לשוק העבודה (מיומנויות חיפוש עבודה, כתיבת קורות-חיים, הכנה לראיונות וכו').

שיחת הכרות מקדימה

שיחת ההכרות מתקיימת עם פסיכולוג אישי בתחילת התהליך. בשיחה נברר מהן ציפיות הנועץ מתהליך הייעוץ, השאלות שלו, לבטיו ומטרותיו. בנוסף, מהווה שיחת הייעוץ הכנה ראשונית של הנועץ לתהליך הייעוץ והאבחון. במהלכה, יובהרו לו אופיו של התהליך היעוצי ותוכנו ויידונו עימו מטרות, חששות וקשיים אפשריים, אשר יש לקחת בחשבון במהלך התהליך. בעקבות השיחה מותאם תהליך האבחון באופן פרטני לצרכיו וליכולותיו של כל נועץ. 

 

יום מבדקים

יום המבדקים נועד לעזור לפסיכולוג לאסוף מידע נוסף על הנועץ. מידע שיאפשר לו לתת ייעוץ ותשובות המבוססים על קריטריונים מציאותיים וריאלים.

יום המבדקים כולל: מבדקי כישורים, מבחני אישיות ושאלוני נטיות מקצועיות. חלק מהמבדקים ידניים וחלקם על מחשב. המבחנים הממוחשבים מאפשרים מתן תוספת זמן לזקוקים לכך, על מנת לאפשר לכל נועץ להביא את עצמו לידי ביטוי מיטבי. במהלך היום יכול הנועץ לקחת הפסקות ואף לפצל את היום במידה והוא מרגיש צורך בכך.

 

שיחת משוב

לאחר המבדקים, תתקיים שיחת הייעוץ.

בשיחת הייעוץ יקבל הנועץ משוב (פידבק), המתבסס על המבדקים תמונה מציאותית ואוביקטיבית על יכולותיו. לאור תמונת המצב, יועלו אלטרנטיבות תעסוקתיות ראשוניות שיידונו במהלך הפגישה. בשלב זה, הנועץ יערוך "גישוש" סביב אפשרויות אלה ונעמיד לרשותו את האפשרות להשתמש בתוכנת המיתם- מאגר מידע ממוחשב, מפורט ומעודכן על מקצועות ומסלולי לימוד. תום התהליך, יועבר אליכם דו"ח ממוקד, המסכם את ממצאי התהליך וההמלצות.

 

לפרטים:

טלפון:04-6851004

דוא"ל: כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

או באמצעות טופס פנייה